• Сторінка психолога
Поради для учнів
  1. Проявляй у всьому неухильну наполегливість.
  2. Спробуй уявити, які особисті якості тобі будуть потрібні у самостійному житті. Подумай, які якості ти можеш сформувати зараз, під час навчання.
  3. Проаналізуй індивідуальні особливості виконання навчальних завдань.
  4. Формуй і тренуй в собі якості культури розумової праці.
  5. Коли берешся за будь-яку справу, подумай який результат повинен отримати.
  6. Старайся наперед оцінювати свої можливості.
  7. Навчися своїм примхам відповідати чітко і коротко: «ні».
  8. Вчися не тільки виробляти свою думку, а й вказувати її.
  9. Старайся самостійно виконувати завдання, що стосуються твого власного життя.
  10. Не бійся помилок, просто їх треба своєчасно виправляти.
  11. Чітко визнавай неправоту. Пам’ятай, що впертість – самозахист слабкої людини.
Поради першокурсникам з кращої адаптації в ліцеї

Студентські роки – один із найкращих періодів у житті людини. Однак у значної кількості студентів першого курсу з’являються певні труднощі. Вони пов’язані з незвичністю самому організувати власну діяльність, із збільшенням обсягів самостійної навчальної роботи, з пристосуванням до нового колективу студентської групи, умов проживання.

Будьте оптимістом: позитивний погляд на світ допомогає подолати страх і зберегти мотивацію. У перші дні та навіть тижні навчання ви можете почувати розгубленість, а то й пригніченість – все навколо незнайоме, народу тьма, нікому нема до тебе діла. Цей неприємний, але абсолютно нормальний стан пов'язаний з адаптацією до нових обставин, що дуже скоро пройде. Для цього активніше добивайтесь отримання потрібної вам інформації та нових знань, не створюйте емоційну напругу у відносинах з одногрупниками, намагайтеся завжди бути приязним і доброзичливим. А головне, вірте у свої можливості. І пам’ятайте – ви потрібні іншим людям.

Ефективно організовуйте робочий день.

Декілька порад тому, хто хоче змінитися
  • Пам’ятай про свої добрі, позитивні якості, замість того, щоб запам’ятовувати погані.
  • Постійно згадуй свої успіхи.
  • Визнай свою помилку і адекватно компенсуй втрати.
  • Дій так, ніби ти найкращий, легкий у спілкуванні, надзвичайно розумний.
  • Шукай і приймай допомогу, підтримку і пораду, коли в цьому є потреба.
  • Стався до себе добре. Твоя самоповага ніколи не зросте, якщо ти не будеш ставитися до себе як слід.
  • Відмовся від переконання, що ти «безнадійний випадок», «невдаха, якого ніхто не любить».
  • Учися слухати без оцінок і порівняння, оскільки це – перешкоди у взаємостосунках.
  • Пам’ятай, що ти недосконалий – і це цілком нормально. Ти людина, яка може помилитися і виправляти свої помилки.
Поради для батьків
  • Основну увагу слід приділяти не стільки корекції поведінки дитини, скільки налагодженню з нею довірливих стосунків.
  • Дитину треба поважати і любити, незважаючи на її вади.
  • Вчинки дитини треба не засуджувати, а аналізувати й розуміти.
  • Важливо перед дитиною ставити конкретні вимоги й давати чіткі пояснення, чому в конкретній ситуації слід діяти, так, а не інакше.
  • Не можна критикувати дитину за неуспішність, порівнюючи її з іншими однолітками.

Поради для педагогічних працівників

Щоб уникнути синдрому «професійного вигорання», слід робити так:

1. Насамперед – учіться планувати. Дезорганізація може призвести до стресу.
  2. Визнайте і прийміть обмеження. Багато з нас ставлять перед собою абсолютно недосяжні завдання. Але людина не може бути досконалою, а тому часто виникає почуття неспроможності чи невідповідності.
  3. Розважайся. Іноді треба втекти від життєвих проблем. Знайдіть захопливе і приємне заняття.
  4. Учіться терпіти і прощати. Нетерпимість до інших приведе до гніву. Спробуйте зрозуміти, як почуваються інші люди, це допоможе вам прийняти їх.
  5. Будьте позитивною особистістю. Не критикуйте й учіться хвалити інших. Зосередьтесь на позитивних рисах людей.
  6. Уникайте нездорової конкуренції. У житті дуже багато ситуацій, коли ми не можемо уникнути конкуренції. Але занадто велике прагнення вигравати в багатьох сферах життя створює напруження і тривогу, робить людину агресивною.